KOÜ Vakfı Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

24 Nisan 2024 Çarşamba

      Kocaeli Üniversitesi Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün başkanlığında Anıtpark Yerleşkesi konferans salonunda 22.04.2024 tarihinde gerçekleştirildi. 

       Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda düzenlenen toplantıya; eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Mehmet Yıldırım ile Prof. Dr. Elif Öğüt, Vefa İbrahim Aracı, Bahattin Ertuğ, Macit Haldız, Adem Ceylan, KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren, dekanlar, müdürler, akademisyenler ve iş insanları katılım gösterdi.

       Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kurul Toplantısında ilk olarak Divan Kurulu'nun seçimi yapıldı. Divan Kurulu; Başkan Doç. Dr. Mustafa Eren, üyeler Prof. Dr. Ayla Ergin ve Prof. Dr. Emrah Özkul’dan oluştu. Kocaeli Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu'nu Vakfın Mali Müşaviri İbrahim Tosuner okudu. Denetim Kurulu Raporu'nu ise Dr. Öğretim Üyesi Erdener Balıkçı aktardı.

       Faaliyet ve Denetim Kurulu raporları üzerinde görüş açılması ibrası, bilançonun okunması ve onaylanması, yeni dönem bütçesinin müzakeresi ve karara bağlanması ile dilek ve temennilerin ardından Genel Kurulu'nun kapanış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk yaptı. Kocaeli Üniversitesi Vakfı’nın bugünkü konumundan çok daha iyi yerlerde olması gerektiğine vurgu yapan Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, “Bağışçılarımıza bugüne kadar verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyor, bu cömertliklerinin devam edeceğine inanıyorum. Vakfımızı daha da geliştirmek ve ilerilere taşımak için önerilerinizi bekliyorum.” dedi.

      Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk’ün ardından konuşmasını gerçekleştiren Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç; ‘’Kocaeli Üniversitesi Vakfına, Kocaeli’den yaşamını süren ve ekmek yiyen tüm iş insanlarının katkıda bulunması gerekir. Desteklerini sunan herkese teşekkür ederim.’’ Dedi.

      Kocaeli Üniversitesi Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı, konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.